RoofMastak

Як зробити громовідвід своїми руками


Зміст статті:

1. Про молниеотводах
2. Блискавкоприймач
3. Струмовідвід
4. Заземлювач
5. Встановлення громовідводів

Наявність громовідводів на ділянці просто необхідно. Блискавка - це імпульс електричного струму значної сили, що виникає внаслідок накопичення в грозових хмарах заряду. Сила струму в цьому випадку здатна досягати 200 000 А – такі потужні блискавки зустрічаються рідко, а от з силою до 100 000 А відбуваються регулярно. Громовідвід в приватному будинку не перешкоджає виникненню блискавки, він лише відводить її, захищаючи будинок від пожежі. Розряд, проходячи крізь різні матеріали, викликає виділення теплової енергії, яка є причиною виникнення пожеж і руйнувань.
громовідводи для дачі

Про молниеотводах


Що стосується того, як виглядає громовідвід, то він складається з:

  • блискавкоприймача (перехоплює заряд блискавки);
  • струмовідводу (потрібен для відведення струму в заземлювач);
  • заземлювача (створює надійний контакт пристрої з землею).


Громовідводи можна встановлювати як біля будинку, так і на ньому – це показано на фото. В якості частин громовідводу можуть служити та окремі частини будинку. Всі елементи блискавковідводу повинні бути з одного металу.

Блискавкоприймач


В якості блискавкоприймача зазвичай використовують сталевий стрижень, який повинен підноситися над будинком. Площа перерізу становить 50 мм2, це значення можна зіставити з дротом-катанкою діаметром 8 міліметрів. Також застосовують стрижень з міді (площа перерізу 35 мм2), а також алюмінію (70 мм2).

Дозволяється в якості блискавкоприймача використовувати окремі частини споруди, такі як металева покрівля, металеві огорожі та водостічні труби.
як зробити громовідвід на дачі
Металевий дах повинна бути єдиним цілісним елементом без розривів. Товщина шару покриття повинна бути 4 міліметри для покрівлі з заліза, 5 міліметрів – з міді, 7 міліметрів – з алюмінію. На поверхні покриття не повинно бути ізоляційного шару (виняток становить антикорозійна металева фарба).

В якості блискавкоприймача металевий дах являє собою ферму, з'єднану з іншими металевими фермами арматурою.

Огородження або водостічні труби можуть використовуватися в тому випадку, якщо перетин більше рекомендованого значення.

Блискавкоприймач може бути закріплений на високому дереві – бажано, щоб воно було хоча б на 10-15 сантиметрів вище будинку. Його прикріплюють таким чином, щоб він, як мінімум на півметра височів над кроною. Розрахунок громовідводу дуже важливий для хорошого захисту від блискавок (читайте також: "Розрахунок блискавкозахисту - що необхідно врахувати обв'язково").

Струмовідвід


Бажано використовувати такі перерізу: для міді – 16 квадратних міліметрів, для алюмінію – 25 мм2, для сталі – 50 мм2. Струмовідвід повинен йти від блискавкоприймача відразу до землі по найкоротшому шляху. Варто уникати великої кількості поворотів під гострим кутом, в іншому випадку між сусідніми ділянками може виникнути іскровий заряд. У результаті цього відбудеться загоряння.

Зазвичай струмовідвід представлений неізольованої металевою смугою і дротом-катанкою. Під час будівництва цегляного будинку струмовідвід можна прокладати як всередині стіни, так і зовні. Якщо стіни викладені з горючого матеріалу, встановлення громовідводу має відбуватися так, щоб до них мінімальна відстань було 10 сантиметрів – краще більше. Для того, щоб поліпшити контакт зі стінами, використовують металеві скоби.

Заземлювач


Для створення заземлювача використовують сталь (площа перерізу 80 мм2) або мідь (площа перерізу 50 мм2). Конструкція заземлювача досить проста. Для його створення викопують траншею глибиною від 0,5 метра та довжиною від 3 метрів, забивають по кінцях сталеві прути та з'єднують їх зварюванням.
встановлення громовідводу
До конструкції приварюють відвід до будинку для приєднання струмовідводу. Потім заземлювач доводять до дна траншеї, профарбовуючи при цьому місця зварювання. При його облаштуванні необхідно дотримувати відстань мінімум 1 метр від стіни та 5 метрів від ганку і доріжки.

Встановлення громовідводів


Громовідвід – це оголений провідник з максимальним перерізом і великою площею, захищений від корозії. Зазвичай його роблять з оцинкованої сталі або мідного дроту, хоча іноді використовують дюраль і алюміній. Якісні громовідводи виходять з кутиків з оцинкованої сталі, а також з мідної лудженої дроту. Такі конструкції приймають на себе заряд блискавки та направляють його по кабелю до заземлення. Громовідвід не можна ізолювати та фарбувати.

Блискавковідвід може захищати від удару блискавки конус з кутом нахилу 45-50 градусів. Чим вище знаходяться громовідводи для дачі, тим з більшої площі вони можуть відводити блискавку. З цього випливає, що висота, на якій знаходиться блискавковідвід, дорівнює захищеної території по горизонталі. Якщо блискавковідвід знаходиться на висоті 15 метрів, він здатний приймати блискавку в радіусі 15 метрів.
Добре, якщо поруч з будинком знаходиться дерево. У такій ситуації можна закріпити блискавковідвід на довгому жердині з металу, а потім приєднати до дерева з хомутами синтетичного фала - щоб не пошкодити його і не перешкодити подальшому зростанню. Крім цього, блискавковідвід необхідно підняти на таку висоту, щоб будинок потрапив в область захисного конуса.

Якщо поблизу не росте дерево, можна з'єднати влаштування громовідводу з телевізійною антеною. Подібні щогли зазвичай створені з металу і не пофарбовані – вони є прекрасними молниеотводами. Якщо телевізійна антена дерев'яна, вздовж неї пускають дріт або оголений провід – рекомендується використовувати 3-4 штуки. Хоча б один провід буде охолоджуватися вітром.

Щоглу висотою 1,5-1,9 метрів (від ковзанів) встановлюють на кожному фронтоні будинку. Вона може бути як дерев'яна, так і металева. Між щоглами натягують товсту дріт на ізоляторах. При цьому треба міцно з'єднати дріт з заземленням. Такий громовідвід створює зону гарного захисту від блискавки навколо будинку.

Як зробити заземлення своїми руками, видеопример:

Надійне заземлення можна забезпечити лише в тому випадку, якщо на ділянці є ґрунтові води. Навіть якщо зарити в землю величезний шматок металу, суха ґрунт не дозволить добре проводити струм. Щоб громовідвід в дії був ефективним, потрібно визначити глибину, на якій земля ніколи не висихає – саме настільки слід поглиблювати заземлення. Іноді для зволоження ґрунту до місця заземлення підводять водовідведення опадів з покрівлі.
Громовідвід не вимагає спеціального догляду. Буде достатнім раз у рік, навесні, перевіряти, в якому стані знаходяться металеві з'єднання. Вони повинні бути надійно з'єднані. Рекомендується використовувати мідні або латунні колодки, защеплять кінець дроту спеціальними мідними або алюмінієвими контактами або робити припій.

У тому, як зробити громовідвід на дачі, немає нічого складного. Головне – в точності слідувати всім порадам і уважно прорахувати його висоту, щоб він міг забезпечити будинку надійний захист, а також добре з'єднувати між собою елементи конструкції. Влітку не варто забувати про підтримання постійної вологості в ділянці заземлення.

Як зробити громовідвід своїми руками

<div> <div> <br> </div> Зміст статті:<br> <br> 1. <a href="#1">Про молниеотводах</a><br> 2. <a href="#2">Блискавкоприймач</a><br> 3. <a href="#3">Струмовідвід</a><br> 4. <a href="#4">Заземлювач</a><br> 5. <a href="#5">Встановлення громовідводів</a><br> <br> Наявність громовідводів на ділянці просто необхідно. Блискавка - це імпульс електричного струму значної сили, що виникає внаслідок накопичення в грозових хмарах заряду. Сила струму в цьому випадку здатна досягати 200 000 А – такі потужні блискавки зустрічаються рідко, а от з силою до 100 000 А відбуваються регулярно. Громовідвід в приватному будинку не перешкоджає виникненню блискавки, він лише відводить її, захищаючи будинок від пожежі. Розряд, проходячи крізь різні матеріали, викликає виділення теплової енергії, яка є причиною виникнення пожеж і руйнувань.<br> <img width="640" alt="громовідводи для дачі" src="/upload/medialibrary/cf0/cf092e32ad7980a01eb6e13060c28320.jpg" height="475" border="0" title="громовідвід своїми руками"><br> <h2><a name="1"></a><a name="1"></a>Про молниеотводах</h2> <br> Що стосується того, як виглядає громовідвід, то він складається з:<br> <br> <ul> <li>блискавкоприймача (перехоплює заряд блискавки);</li> <li>струмовідводу (потрібен для відведення струму в заземлювач);</li> <li>заземлювача (створює надійний контакт пристрої з землею).</li> </ul> <br> <br> Громовідводи можна встановлювати як біля будинку, так і на ньому – це показано на фото. В якості частин громовідводу можуть служити та окремі частини будинку. Всі елементи блискавковідводу повинні бути з одного металу.<br> <br> <h2><a name="2"></a><a name="2"></a>Блискавкоприймач</h2> <br> В якості блискавкоприймача зазвичай використовують сталевий стрижень, який повинен підноситися над будинком. Площа перерізу становить 50 мм2, це значення можна зіставити з дротом-катанкою діаметром 8 міліметрів. Також застосовують стрижень з міді (площа перерізу 35 мм2), а також алюмінію (70 мм2).<br> <br> Дозволяється в якості блискавкоприймача використовувати окремі частини споруди, такі як металева покрівля, металеві огорожі та водостічні труби.<br> <img width="500" alt="як зробити громовідвід на дачі" src="/upload/medialibrary/139/1392d10970df274f6338dc7d47897e45.jpg" height="544" border="0" title="громовідвід в приватному будинку"><br> Металевий дах повинна бути єдиним цілісним елементом без розривів. Товщина шару покриття повинна бути 4 міліметри для покрівлі з заліза, 5 міліметрів – з міді, 7 міліметрів – з алюмінію. На поверхні покриття не повинно бути ізоляційного шару (виняток становить антикорозійна металева фарба).<br> <br> В якості блискавкоприймача металевий дах являє собою ферму, з'єднану з іншими <a href="/truss-system/metaleva-ferma-_-plyusi-i-minusi-varianti-vikoristannya-dlya-karkasu-dahu.html">металевими фермами</a> арматурою.<br> <br> <blockquote> Огородження або водостічні труби можуть використовуватися в тому випадку, якщо перетин більше рекомендованого значення. </blockquote> <br> Блискавкоприймач може бути закріплений на високому дереві – бажано, щоб воно було хоча б на 10-15 сантиметрів вище будинку. Його прикріплюють таким чином, щоб він, як мінімум на півметра височів над кроною. Розрахунок громовідводу дуже важливий для хорошого захисту від блискавок (читайте також: "<a href="/lightning-protection/rozrahunok-bliskavkozahistu-ta-yiyi-znachennya.html">Розрахунок блискавкозахисту - що необхідно врахувати обв'язково</a>").<br> <br> <h2><a name="3"></a><a name="3"></a>Струмовідвід</h2> <br> Бажано використовувати такі перерізу: для міді – 16 квадратних міліметрів, для алюмінію – 25 мм2, для сталі – 50 мм2. Струмовідвід повинен йти від блискавкоприймача відразу до землі по найкоротшому шляху. Варто уникати великої кількості поворотів під гострим кутом, в іншому випадку між сусідніми ділянками може виникнути іскровий заряд. У результаті цього відбудеться загоряння.<br> <br> Зазвичай струмовідвід представлений неізольованої металевою смугою і дротом-катанкою. Під час будівництва цегляного будинку струмовідвід можна прокладати як всередині стіни, так і зовні. Якщо стіни викладені з горючого матеріалу, встановлення громовідводу має відбуватися так, щоб до них мінімальна відстань було 10 сантиметрів – краще більше. Для того, щоб поліпшити контакт зі стінами, використовують металеві скоби.<br> <br> <h2><a name="4"></a><a name="4"></a>Заземлювач</h2> <br> Для створення заземлювача використовують сталь (площа перерізу 80 мм2) або мідь (площа перерізу 50 мм2). Конструкція заземлювача досить проста. Для його створення викопують траншею глибиною від 0,5 метра та довжиною від 3 метрів, забивають по кінцях сталеві прути та з'єднують їх зварюванням.<br> <img width="550" alt="встановлення громовідводу" src="/upload/medialibrary/bc3/bc30466c20e8ef57f7632c79171f5758.jpg" height="509" border="0" title="розрахунок громовідводу"><br> До конструкції приварюють відвід до будинку для приєднання струмовідводу. Потім заземлювач доводять до дна траншеї, профарбовуючи при цьому місця зварювання. При його облаштуванні необхідно дотримувати відстань мінімум 1 метр від стіни та 5 метрів від ганку і доріжки.<br> <br> <h2><a name="5"></a><a name="5"></a>Встановлення громовідводів</h2> <br> Громовідвід – це оголений провідник з максимальним перерізом і великою площею, захищений від корозії. Зазвичай його роблять з оцинкованої сталі або мідного дроту, хоча іноді використовують дюраль і алюміній. Якісні громовідводи виходять з кутиків з оцинкованої сталі, а також з мідної лудженої дроту. Такі конструкції приймають на себе заряд блискавки та направляють його по кабелю до заземлення. Громовідвід не можна ізолювати та фарбувати.<br> <br> Блискавковідвід може захищати від удару блискавки конус з кутом нахилу 45-50 градусів. Чим вище знаходяться громовідводи для дачі, тим з більшої площі вони можуть відводити блискавку. З цього випливає, що висота, на якій знаходиться блискавковідвід, дорівнює захищеної території по горизонталі. Якщо блискавковідвід знаходиться на висоті 15 метрів, він здатний приймати блискавку в радіусі 15 метрів. <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/IIjTtEAYakg?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/L9CRNGFFnN4?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <blockquote> Добре, якщо поруч з будинком знаходиться дерево. У такій ситуації можна закріпити блискавковідвід на довгому жердині з металу, а потім приєднати до дерева з хомутами синтетичного фала - щоб не пошкодити його і не перешкодити подальшому зростанню. Крім цього, блискавковідвід необхідно підняти на таку висоту, щоб будинок потрапив в область захисного конуса. </blockquote> <br> Якщо поблизу не росте дерево, можна з'єднати влаштування громовідводу з телевізійною антеною. Подібні щогли зазвичай створені з металу і не пофарбовані – вони є прекрасними молниеотводами. Якщо телевізійна антена дерев'яна, вздовж неї пускають дріт або оголений провід – рекомендується використовувати 3-4 штуки. Хоча б один провід буде охолоджуватися вітром.<br> <br> Щоглу висотою 1,5-1,9 метрів (від ковзанів) встановлюють на кожному фронтоні будинку. Вона може бути як дерев'яна, так і металева. Між щоглами натягують товсту дріт на ізоляторах. При цьому треба міцно з'єднати дріт з заземленням. Такий громовідвід створює зону гарного захисту від блискавки навколо будинку.<br> <br> Як зробити заземлення своїми руками, видеопример: <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/Dbh6aKFU_EU?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <br> Надійне заземлення можна забезпечити лише в тому випадку, якщо на ділянці є ґрунтові води. Навіть якщо зарити в землю величезний шматок металу, суха ґрунт не дозволить добре проводити струм. Щоб громовідвід в дії був ефективним, потрібно визначити глибину, на якій земля ніколи не висихає – саме настільки слід поглиблювати заземлення. Іноді для зволоження ґрунту до місця заземлення підводять водовідведення опадів з покрівлі. <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/irqVHLpc5GY?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <blockquote> Громовідвід не вимагає спеціального догляду. Буде достатнім раз у рік, навесні, перевіряти, в якому стані знаходяться металеві з'єднання. Вони повинні бути надійно з'єднані. Рекомендується використовувати мідні або латунні колодки, защеплять кінець дроту спеціальними мідними або алюмінієвими контактами або робити припій. </blockquote> <br> У тому, як зробити громовідвід на дачі, немає нічого складного. Головне – в точності слідувати всім порадам і уважно прорахувати його висоту, щоб він міг забезпечити будинку надійний захист, а також добре з'єднувати між собою елементи конструкції. Влітку не варто забувати про підтримання постійної вологості в ділянці заземлення. <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/1k-WgXCYbqQ?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/U1f9lc-iezo?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> </div> <br>